Wpływ substancji mitochondrialnych na nasz organizm

Wpływ substancji mitochondrialnych na nasz organizm

Chcesz zajść w ciążę i urodzić zdrowe dziecko? Dlatego ważne jest, aby twoje ciało mogło zapewnić wystarczającą ilość energii. Medycyna mitochondrialna twierdzi, że dobra kondycja mitochondriów wpływa pozytywnie na zachodzenie w ciążę.

Co mitochondria mają wspólnego z ciążą?

Energia, której desperacko potrzebuje twoje ciało do wszystkich procesów życiowych, wytwarzana jest w komórkach. Każda komórka wytwarza niewielką część energii, ale to nie wystarczy, aby żyć. Właśnie dlatego komórki zawierają również nasze “elektrownie energetyczne”, które wytwarzają szesnaście razy więcej energii niż komórki. W większości ogniw znajduje się kilka tysięcy tych elektrowni zwanych mitochondriami. Ale co to ma wspólnego z faktem, że chcesz zajść w ciążę?

Ponad 100 000 mitochondriów jest obecnych w każdym zdrowym jaju. Dostarczają niezbędną energię do stworzenia nowego życia. Z pewnością możesz sobie wyobrazić, jak ważne są te mitochondria dla płodności i ciąży. To samo dotyczy płynu nasiennego zdrowego mężczyzny. W płynie znajduje się od 15 do 20 milionów dojrzałych plemników i około czterech do pięciu mitochondriów w każdej komórce. Oznacza to, że dochodzimy do niewiarygodnej liczby 100 000 000 mitochondriów.

Czego potrzebujesz, aby mitochondria działały?

W zależności od twojej słabości potrzebujesz specjalnego koktajlu minerałów, witamin, aminokwasów i tłuszczów, które należy indywidualnie ustalić. Przydadzą się substancje mitochondrialne, które zawierają cynk, magnez czy glutation. Ta mieszanka pomaga twoim elektrowniom zneutralizować i wzmocnić mitochondria. Jeśli twoje elektrownie są osłabione, wówczas gorsze mogą być również terapie medyczne lub alternatywne formy leczenia, takie jak medycyna naturalna. Procesy te mogą zająć więcej czasu, aby osiągnąć pożądany rezultat.