Witaminy z grupy B

Witaminy z grupy B – ważne dla naszego zdrowia

O suplementach diety typu B complex mówi się, że to aż osiem drogocennych witamin w jednej, łatwo przyswajalnej dawce. Faktycznie, złożone witaminy są zbilansowane w doskonałych proporcjach w jednym preparacie, tak aby osoba, która go zażywa, miała w jak największym stopniu ułatwione zadanie. Z naszego tekstu dowiesz się, kiedy najlepiej przyjmować cenne substancje mitochondrialne.

B-complex – kiedy zażywać?

Najlepszą porą przyjmowania preparatu typu B complex jest poranek, tuż po przebudzeniu, jeszcze przed śniadaniem. Witaminy B należą do związków rozpuszczalnych w wodzie, więc najlepiej popić kapsułkę niegazowaną woda mineralną lub źródlaną. Przy okazji zapewnimy też naszemu organizmowi optymalny poziom nawodnienia.

Jeśli chodzi o przyjmowanie witamin B wieczorem, pamiętajmy, że te substancje znacząco podnoszą poziom energii. O ile nie czeka nas aktywny późny wieczór lub noc, możemy mieć trudności z zaśnięciem i problem z jakością snu.

Medycyna mitochondrialna – profilaktyka starzenia

To fakt, każdy z nas się starzeje. Możemy częściowo przejąć kontrolę nad tym procesem, tak by upływ czasu nie działał na nasze zdrowie zbyt niekorzystnie. Z pewnością potrzebujemy energii do optymalnego funkcjonowania, zaś witaminy z grupy B dostępne w preparacie witamina B Complex skutecznie wspierają procesy energetyczne, które zachodzą w naszych mitochondriach.

Niacyna, metylokobalamina, kwasy – foliowy i pantotenowy w dobrze przyswajalnej i łatwo metabolizowanej formie, to związki, których niestety nie znajdziemy w potrzebnych nam ilościach w naszym codziennym jadłospisie. Forma preparatu 8 w 1 ułatwi nam dbanie o zdrowie.