Witamina B complex jest dla każdego! Korzyści zdrowotne dla kobiet i mężczyzn.

Witamina B complex jest dla każdego! Korzyści zdrowotne dla kobiet i mężczyzn

Witaminy z grupy B odgrywają ważną rolę w holistycznym nurcie, jakim jest medycyna mitochondrialna. Całościowe podejście do powstrzymania przedwczesnego starzenia oraz profilaktyki groźnych chorób cywilizacyjnych kładzie nacisk na odpowiednią suplementację. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, dlaczego warto wspomagać się witaminami z grupy B.

B Complex – jakie są korzyści stosowania?

Substancje mitochondrialne powodują przyrost energii oraz wykazują pozytywne działanie w procesie metabolizmu komórek, zapewniają prawidłowe funkcjonowanie mózgu i układu nerwowego oraz wspierają odporności organizmu. Stosując witaminy z grupy B, dbamy także o układ krążenia i zapewniamy sobie profilaktykę schorzeń, które mogą powodować przedwczesną śmierć. Wspieramy także nasz układ trawienny i wydzielniczy oraz zmysł wzroku

Zdrowie kobiet, a witaminy z grupy B

Panie w wieku rozrodczym szczególnie cenią związki z grupy B w trakcie starania się o ciążę oraz podczas jej przebiegu, a także w okresie karmienia piersią. Zdrowie potomstwa oraz prawidłowy rozwój układu nerwowego przyszłego dziecka jest priorytetem u ciężarnych. Przy suplementacji preparatami takimi ja witamina B Complex, kobiety zauważają zmniejszenie natężenia objawów typowych dla przebiegu ciąży: porannych mdłości oraz spadków energii i przemęczenia. Jeśli chodzi o zdrowie pań, witamina B Complex ma swój udział w profilaktyce chorób tarczycy, który to gruczoł może sprawiać kłopoty natury hormonalnej.

Suplementacja B Complex u mężczyzn

Z wiekiem produkcja testosteronu w organizmie drastycznie maleje. Spadek poziomu tego hormonu objawia się między innymi obniżeniem libido, a także zmniejszeniem masy i siły mięśni. Przyjmowanie witamin z grupy B pozwala spowolnić procesy starzenia, a także ma pewien wpływ na przyrost lub utrzymanie optymalnej masy mięśniowej. Być może witaminy nie zastąpią ćwiczeń i treningów, na pewno jednak zapewnią dodatkowy zastrzyk energii, który można spożytkować podczas wysiłku fizycznego.