Suplementacja witaminy B12

Suplementacja witaminy B12 – dlaczego warto?

Złe samopoczucie, problem z koncentracją, niedokrwistość, zaburzenia układu nerwowego oraz anemia. To najczęstsze objawy niedoboru witaminy B12 w organizmie. Jeżeli nie zadbamy o dostarczanie odpowiedniej ilości witamin do organizmu z pomocą pokarmu lub dodatkowych suplementów, możemy doprowadzić do naprawdę złych skutków.

Witamina B12 – występowanie

Witamina B12 jest wytwarzana jako produkt symbiozy z bakteriami znajdującymi się w układzie pokarmowym. Oznacza to, że sami możemy ją produkować. Niestety nie ma to jednak wpływu na jej ilość w naszym organizmie – wytworzona przez organizm witamina nie może zostać wchłonięta. Zatem najlepszym źródłem dostarczania witaminy B12 do organizmu są produkty pochodzenia zwierzęcego jak jaja, nabiał i mięso.

Trzeba jednak pamiętać, że nie zawsze duża ilość witaminy B12 w konkretnym produkcie jest wchłaniania w takiej ilości. Co ciekawe, organizm ludzki najlepiej przyswaja witaminę B pochodzącą z ryb i nabiału. Nie znajdziemy takich produktów w diecie wegańskiej, dlatego osoby unikające mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego powinny w pierwszej kolejności sięgnąć po suplementy z witaminą B.

Niedobór Witaminy B12

Niedobór każdej witaminy jest bardzo groźny, jednak niedobór witaminy B12 może bardzo szybko doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Są nimi m.in. stałe przemęczenie, zawroty i bóle głowy, problemy z koncentracją oraz przyśpieszonym biciem serca. Jeśli dotyczą cię takie objawy, zachęcamy Cię do zadbania o swoje zdrowie już teraz. Sprawdź więcej: https://www.mito-pharma.pl/product-pol-90-B-Komplex-MSE-dr-Enzmann.html