Co wpływa na kondycje mitochondriów?

Co wpływa na kondycje mitochondriów?

Mitochondria to małe elektrownie, które dostarczają energii naszemu ciału. Jeśli nie pracujesz prawidłowo, ciało jest niezrównoważone.

Kiedy mitochondria są uszkodzone

Jeśli mitochondria zostaną uszkodzone, mogą rozwinąć poważne choroby, w tym stwardnienie rozsiane, problemy z sercem i reumatyzm. Początek choroby mitochondrialnej jest bardzo złożonym procesem. Często biorą w nim udział stany zapalne, infekcje, toksyny i niedobory składników odżywczych, które z kolei uszkadzają mitochondria. Wtedy organizm potrzebuje więcej energii niż zwykle, aby odzyskać zdrowie, ale mitochondria odpowiedzialne za zaopatrzenie w energię nie działają już prawidłowo.

Dlatego mitochondria często odgrywają rolę w rozwoju chorób. Niektóre choroby są również zaangażowane w geny mitochondriów. Medycyna mitochondrialna opracowała specjalne substancje mitochondrialne, które mają za zadanie wspierać mitochondria w takiej sytuacji. Zawarty w nich glutation, cynk czy magnez poprawiają kondycje mitochondriów.

Jakie pokarmy jeść?

Zbilansowana dieta z dużą ilością warzyw tworzących bazę, niskokaloryczną żywnością i wystarczającą ilością manganu, magnezu, selenu, witamin z grupy B i cynku jest najważniejszą podstawą wzmocnienia mitochondriów. Szczególnie świeże, regionalne i organiczne owoce i warzywa są zalecane, aby zapewnić organizmowi wystarczającą ilość witamin i polifenoli. Wiele osób je zbyt dużo mięsa. “Pokarm mitochondrialny”, za pomocą którego można szczególnie wzmocnić mitochondria, nie istnieje, nawet jeśli sugerują to niektóre produkty. Sprawdź więcej: https://www.mito-pharma.pl/product-pol-64-Glutation-MSE-dr-Enzmann.html